Červen 2016

Neúnavná záchranářka hmyzu

15. června 2016 v 18:22 | Elcrys
Dobrá, nadpis tohoto článku zní fakt dost divně.
Každopádně léto už je tu, čas na to dát si zmzlinu, čas skočit do bazénu.Ale když si dáte zmzlinu, okamžitě je u vás aspoň 568 vos co se dožadují svojí porce.Potopíte se v bazénu a přes svoje potápěčské brýle vidíte, jak se na dně "povalují" nespočty hmyzích tělíček.Večer vám je v pokoji horko a ani si nemůžete otevřít okno, jestliže nechcete, aby vás dalšího dne svědili štípance od komárů.Dost na nic.
ALE moje dušička se zkrátka nemůže koukat na to jak se tam chudák moucha topí v bazénu.Okamžitě začnu schánět lístek, abych tonoucího vytáhla z vody.
Když si naši na angrešť naši nalepili takové ty lepící pásky, co mají zabránit hmyzu, ( konkrétně mravencům) aby na strom nelezli a neničili ho, tak mi to prostě připadalo hrozně nefér vůči těm mravencům, co zůstali v horní polovině stromu a nemohli uniknout.(No mohli se buďto vydat cestou dolů k ulepené smrti lepící páskou nebo spáchat sebevraždu skokem z angreštu)Okamžitě jsem zahájila misi :Lísteček zachraňuje.Tato mise spočívala v tom, že pomocí listu sem chtěla ty "chudáky" dostat z toho angreštu.Asi půl hodiny sem tam šaškovala s mlíčákem a snažila jsem se je dostat do bezpečí. Nevím proč, ale za boha jsem je nedokázala přimět, aby na ten list nalezli...
Ani nevíte jak trapně mně bylo, když jsem zjistila, že mě mamka už asi pět minut pozoruje...Ale jo, stálo to za to - sedm mravenčích duší bylo zachráněno.
Další jeden z mých záchranářskýchzážitků je z dávnější doby.Jako malá jsem hrozně toužila, snad jako každé ditě, chovat zvířátko...Konkrétněji rybičky...Takže jsem si ,rozumějte, nemohla pomoct, když jsem v sudu objevila něco, co mi připomínalo rybičky.Vylovila jsem to a začala to chovat. Později jsem se dozvěděla, že to jsou larvy komárů.Vůbec nic jsem nezatracovala - právě naopak jsem byla děsně pyšná.Tamdle Frantík měl ve skleničce paví očko… PCHE já měla komáry..Jeden z mých nějvětších problémů tehdejší doby bylo, že ty moje komáří rybičky nic nežrali - ať už to byli drobky z chleba nebo tráva.( malá chvilka na poděkování mému mozku, že ho nanapadlo, že komáři pijí krev - nejsem si jistá co bych v tehdejší době udělala.;).)
To jsem prostě celá já... i dneska když máme v bytě pavouka,nezabíjím ho a beru ho do skleničky aby mohl dál žít, když na cestě uvidím šneka dávám ho ze silnice na trávu, mouchu, která se omylem dostala do mého pokoje, se snažím navigovat otevřeným oknem ven.
Mějte se hezky.
Vaše Elcrys

Vítejte

11. června 2016 v 9:54 | Elcrys
Vítejte
Můj blog se rozjel a najdete v něm...Ehm co vlastně. První článek a už nevím o čem psát.Prvotní záměr mého blogu je "veřejný" deníček.Veřejný uvozovkách proto, že silně pochybuji, že sem někdo zavítá...(A i kdyby sem někdo zavítal tak si myslím, že po tom co si přečte jeden článek tak zase pěkně rychle odvítá... odvítá to co sem to vymyslela za slovoSmějící se)Zkrátka bych sem chtěla psát pocity z toho, co jsem právě zažila, co se děje nebo se prostě vypovídat a vyhejtovat na určitá témata...V budoucnu by zde mohli přibýt recenze na filmy, seriály a knihy.I když se to možná bude zdát divný, tak přestože jsem náctiletá tak čtení knížek je pro jeden z nejčastějších způsobů trávení volného času.
Toto je moje první stránka na blog.cz, kde se mi především líbí blogová komunita a i možnost svůj web alespoń trochu zviditelnit.
Myslím, že by to na začátek stačilo.
Mějte se hezky:
Váše Elcrys